23 Temmuz 2009 Perşembe

22 Temmuz - Floransa

Evet Floransa’dayız... Sabah 7'de kalkıp, çantalarımızı toplayıp kahvaltı ettikten sonra kaldığımız izci evini toparlayıp otobüsümüze yerleştik. Estonya grubundan biri olarak otobüsümüze ilk binişimdi ama uyumak çok zor olmadı:) Roma'dan Floransa'ya 4 saat süren bir yolculuktan sonra, nehir kıyısından yaptığımız yürüyüşle şehrin merkezine vardık. Merkezde bizi mermer heykeller karşıladı. Orada S.Maria Katedrali'ne yürüyüp, görkemlii binanın önünde fotoğraf da çekilerek , katederali gezdik. Oradan çıkınca birkaç tarihi binanın önünden ve tabi Floransa'nın eşsiz sokaklarından geçerek, Chiesa di S.Maria Novella'ya geldik. Saat 4:30 gibi serbest zamanımız başladı. Sonra 5 - 6 kişilik grubumuzla dünyanın en romantik köprülerinde biri sayılan Ponte Vecchio köprüsünden nehrin karşı kıyısına geçtik. Yol üzerinde Floransa t-shirtleri ve hediyelik eşyalar satan dükkanları geçerek Boboli Bahçesi'ne gittik; bahçe içindeki müzeler, heykeller ve müthiş yeşilliğiyle çok güzeldi. Buluşma saaati yaklaşınca devasa parktan çıkıp ailelerimize katrtpostal yolladık. Sonra koştura koştura otobüse gittik ve nehrin kıyısına matlarımızı sererek akşam yemeğimizi yedik.
Bu gece otobüsteyiz...
Slovenya'da görüşmek üzere...
Melike SOFTA

Ocak İzcisinin Notu: Bir süredir internete ulaşamamız sebebiyle blogu güncelleyemedik ancak her fırsatta blogu daha güncel hale getiriyoruz. Hiçbir sorunumuz yok herşey yolunda Piran'dan hepinize selamlar,
en iyi izcilik dileklerimle...

21 Temmuz - Roma

Bu gün grubun (5 kişi hariç) geri kalanı için roma turuna devam olsa da benim için Roma'da ilk gündü. Estonya'da Tahamets isimli kamptan dönüp grubun kaldığı heimda diğerleriyle buluştuğumuz için dün dışarı çıkmamıştık ama yıllarca ismini duyduğum filmlerde izlediğim şehirde olmanın beni ne kadar mutlu ettiğini anlatamam doğrusu.
Kahvaltımızı edip öğle yemeklerimizi de çantamıza koyunca Roma turumuz için hazırdık. İlk durağımız Colosseum'du. Son derece görkemli ve mükemmeldi. Onun önünde grup fotoğrafı çektirdikten sonra ise serbest zamanımız vardı. Biz grubun dün gittiği yerlere gittik, bir turistin yapmadan, görmeden dönmemesi gereken şeyleri yaptık.(Vatikan, Aşk Çesmesine para atmak , kart atmak, dondurma yemek)
7'de tekrar buluşup akşam yemeğimizi yemek için Piazza Navona'nın oradaki bir restoranta gittik; pizza, bruchetta ve tiramisudan oluşan akşam yemeğimizi yedik. Bir saatlik serbest zamandan sonra uyumak için kaldığımız izci evine doğru yola çıktık. Şimdi de yarınki yolculuk için çantalarımızı toplamamız gerkiyor.

Sevgilerimle...

Gizem KAYA

22 Temmuz 2009 Çarşamba

20 Temmuz - Roma

Merhabalar!

Bu sabah da he zamanki gibi saat 7’de kalkıp kahvaltımızı ettikten sonra dün akşam başladığımız Roma turuna devam etmek üzere izci evinden ayrıldık. İlk durağımız Vatikandı. Hava çok sıcak olmasına rağmen uzun pantolon ve kısa kollu t-shirt’lerimizi giymek zorundaydık. Vatikan’da karşılaştığımız Belçikalı kız izci grubuyla toplu bir fotoğraf çekildikten sonra Vatikan müzesi , st. Angelio ve st. Pietro kilisesi gibi diğer yerleri de gezdikten ve daha küçük gruplara ayrılarak boş zamanımızı en eğlenceli şekilde değerlendirdik. Akşam yemeği için tekrar izci evimizin yolunu tutarken bütün gün yürüyüp gezmekten yorulmuş ama bir o kadar da mutluyduk.

Ve böylece gezimizin 5. günü de sona erdi. Roma’dan sevgilerle

Damla Atmaca

20 Temmuz 2009 Pazartesi

19 Temmuz - Roma
Sabahın Türkiye saatiyle 7, İtalya saatiyle 6’da kalktık. Belki de birçoğumuz hayatının en ilginç yolculuğunu geçirdi. Tulumlarımızla gemini güvertesinde yatmıştık. Sabah 8-8:30 gibi güvertede kahvaltılarımızı ettik ve gemiyse 9:30 gibi İtalya’nın bari şehrine yanaştı. Bari’den Roma’ya bizi uzun bir yolculuk bekliyordu. Yaklaşık 6 saat süren otobüs yolculuğu sırasında bir de film izledik. Saat 16:30-17:00 arası Roma’daki izci evine vardık. Odamızı yerleştirip, duşlarımızı alıp yemeğimizi yedikten sonra Roma’nın merkezine doğru yola koyulduk. Roma’nın tarih kokan sokakları arsında güneşin batımından 23:30 da kalkan son otobüse binene kadar mükemmel bir şehir turu attık. Saat 12:00 civarı izci evimize geri döndük ve küçük bir toplantı sonrasında tulumlarımıza girdik.

Yalçın KÖKLÜK

19 Temmuz 2009 Pazar

19 Temmuz - Roma

Dün gece keyifli (10 saat) bir feribot yolculuğundan ve akabinden yine keyifli (5 saat) bir yolculuktan sonra Roma'da kalacağımız izci evine yerleşmiş bulunuyoruz. Ayrıntılı bilgi bu gece ya da yarın öğlen gelebilir...

Erinç Arık

18 Temmuz - SelanikMerhabalar!!
Bugün saat 7’de kalktık. Geleneğimiz üzerine 7:30’da kahvaltıya oturduk, hazırlana tabaklarımızı bitirdik. 9:30’da otobüse her şey bitmiş şekilde oturmak şartıyla hazırlanmaya, eşya paketlemeye, daha sonra da taşımaya başladık. Hemen hemen4 saatlik bir yolculuk sonucu (bu süre zarfında bir film de izledik) İgoumenitsa ya vardık, feribot biletlerimizi almak üzere. Bu iş hallolduktan sonra da öğle yemeğimizi yedik ve 7’ye kadar denize girdik.
Son olarak yemek yemek üzere yola çıktık. Herkes kendi yorgunluğunu yemeğini biraz daha şevkle yiyerek çıkardı J Saat 11’de feribota doğru harekete geçtik, ‘Decck’imizde doğum günü kutladık. Bugünün özetini baktığımız manzaranın ne kadar muhteşem olduğunu belirterek bitiriyorum.
Sevgilerimle…
Can Ege Yalçın